Funkční prádlo, jak správně vybrat?

Funkční prádlo, jak ho správně použít?

 

Funkční prádlo již není v oblibě jen u sportovců ale už i běžně mezi lidmi na běžnou procházku.

Funkční prádlo slouží jako základní vrstva a jeho hlavním úkolem je odvádět pot od těla a držet ho v suchu. Díky této funkci vás během fyzických aktivit udrží v suchu a v optimální teplotě. V létě vás prádlo ochladí, naopak v zimě zahřeje.

1249-5

Jak správně používat funkční prádlo?

 

Nezapomeňte, funkční prádlo by mělo být první vrstvou, kterou si na sebe obléknete aby splňovalo svůj účel.

 

Zvolte správnou velikost- Oblečení musí sedět a obepínat tělo ale zároveň vám nesmí bránit v pohybu.

 

Volit správné prádlo vůči aktivitě

 

Vrstvěte – Základní vrstvu je potřeba doplnit i dalšími vrstvami. Druhá vrstva maá plnit termiizolační funkci, to znamená držet tělo v teple, odvádět zbytečnou vlhkost a chránit před chladem. A nakonec poslední vrstva by měla být skrz počasí… např větrovka, která budě odolná vůči vodě či větru.

Při sportu myslete také na spodní funkční prádlo, které je stejně důležité jako první vrstva. Funkční boxerky, funkční kalhotky, sportovní podprsenka

 

Při výběru funkčního prádla je důležité se zaměřit na jaký sport je určené. Každý kus funkčního prádla je určený na jiný typ sportu.

 

 Při výběru pak také sledujte, na co je prádlo určeno. Jednotlivé produkty totiž mají odlišné vlastnosti a jiný kousek využijete při cyklistice nebo běhu a jiný se vám bude hodit na sjezdovky. Sledujte proto také informace o gramážích a tloušťkách materiálů a pokud si nebudete jisti, nechte si poradit od odborníků.

 

Jak prát funkční prádlo?

Funkční prádlo by jste měli prát pravidelně na sportovní program max.do 40Ca na snížené otáčky, aby se nenarušila vlákna, nepoužívat aviváž! Tím prádlo ztrácí své funkční schopnosti. Vyjímkou je funkční prádlo z Merino vlny, kterou není nutné prát po každém použití. Bakterie způsobující zápach, jsou absorbovány právě vlákny z Merino vlny, které zabraňují růstu na povrchu vlákna.

TCH800_03_PRANI-FUNCNIHO-PRADLA_main-photo-960x550

 

 

 

777 598 592